Dallas zvíťazil nad Philadelphiou 5:1, prvý Meszárošov gól v sezóne

08.12.2013 Celý región

Dallas 7. decembra (TASR) - Ani prvý tohtosezónny gól slovenského obrancu Andreja Meszároša nepomohol hokejistom Philadelphie k zisku bodov v prvom dueli sobotňajšieho programu NHL na ľade Dallasu. "Letci" prehrali 1:5 po tom, čo nezvládli druhú tretinu a inkasovali v nej štyri góly.

Dvadsaťosemročný bek otvoril skóre duelu 69 sekúnd pred koncom prvej tretiny a vo svojom štrnástom dueli tejto sezóny si pripísal prvý presný zásah.

Domáci spustili gólostroj následne až v druhej tretine. Najskôr po 39 sekundách hry v druhej časti vyrovnal Seguin a v závere tretiny skórovali "hviezdy" trikrát v rozpätí 62 sekúnd. O obrat sa okrem hetriku a prihrávky Tylera Seguina postaral aj Valerij Ničuškin jedným gólom a tromi asistenciami.

Meszároš bol pri dvoch z piatich inkasovaných gólov na ľade a pripísal si tak jeden mínusový bod.

sumár:

DALLAS - PHILADELPHIA 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Góly: 21. Seguin (Benn, Ničuškin), 38. Seguin (Goligoski, Ničuškin), 38. Seguin (Ničuškin), 39. Ničuškin (Seguin, Goligoski), 56. Eakin (Roussel) - 19. MESZÁROŠ (Simmonds, Schenn). Brankári: Ellis - Mason (od 41. Emery)

Boston - Pittsburgh3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Smith (Bergeron), 59. Krejčí (Lucic, Iginla), 60. CHÁRA (Smith, Marchand) – 7. Kunitz (Crosby, Niskanen), 14. Neal (Niskanen, Despres). Brankári: Rask - Fleury, strely na bránku: 21:30.

Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 21. Prust (White, Moen), 38. Plekanec (Prust, Moen), 39. Galchenyuk (Markov, Plekanec) – 29. Ennis (Ehrhoff), 45. Girgensons (Ennis, Tallinder). Brankári: Price - Enroth, strely na bránku: 19:25.

Ottawa - Toronto 3:4 po nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. MacArthur (Zibanejad, Spezza), 43. Condra (Greening), 51. Karlsson (Zibanejad, Spezza) – 2. Van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf), 24. Kessel (Van Riemsdyk), 32. Gardiner (Kessel, Van Riemsdyk), rozh. náj. Van Riemsdyk. Brankári: Anderson - Reimer, strely na bránku: 50:31.

Detroit - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Cleary (Abdelkader, Emmerton) – 23. Hayes (Matthias, Olsen), 44. Huberdeau (Gilbert, Matthias). Brankári: Gustavsson - Thomas, strely na bránku: 23:37.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 40. Thompson (Gudas, St. Louis) – 6. Wheeler (Trouba, Clitsome), 62. Scheifele (Wheeler). Brankári: Lindbäck - Montoya, strely na bránku: 29:36.

Washington - Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Brouwer (Fehr, Grabovskij), 14. Ovečkin (Bäckström), 17. Alzner (Green, Bäckström), 44. Schmidt (Erat, Ward), 55. Fehr (Grabovskij) – 20. Josi (Weber), 44. Nystrom (Stalberg, Josi). Brankári: Holtby - Mazanec, strely na bránku: 33:36.

NY Rangers - New Jersey 3:4 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 4. Richards (Zuccarello, Falk), 21. Zuccarello (Callahan, Girardi), 60. Kreider (Callahan, McDonagh) – 27. Janssen (Sestito, Brodeur), 46. Zajac (Jágr, Zubrus), 56. Ryder (Sestito), 62. Gelinas (Eliáš, Jágr). Brankári. Lundqvist - Brodeur, strely na bránku: 24:24.

St. Louis - Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Góly: 42. Schwartz (Oshie, Jackman), 47. Berglund (Lapierre, Shattenkirk) – 2. Cogliano (Winnik, Koivu), 6. Perry (Getzlaf, Bonino), 8. Getzlaf, 38. Bonino (Maroon, Jackman), 59. Cogliano (Fistric). Brankári: HALÁK (8. Elliott) - Andersen, strely na bránku: 28:23.

Edmonton - Calgary 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. Hall (Perron, Nugent-Hopkins) - 16. Stempniak (Stajan), 64. Hudler (Russell). Brankári: Dubnyk - Berra, strely na bránku: 31:27.

Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Kopitar (Martinez), 51. Brown (Stoll, Williams), 59. Toffoli (Richards, Doughty). Brankári: Jones - Poulin, strely na bránku: 24:16.